info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

Tibet te tiyatro yoksulluğu yeniyor


2018-07-22 15:35:32  cri

Çin'in Yunnan eyaletinin merkezi Kunming'deki sulak bölgelere çevre koruma amacıyla inşa edilen "Balıkçılık Parkı", hem ekolojiye destek oluyor, hem de kendi ekonomik işleyiş sistemini geliştiriyor.

Parkın yönetiminden verilen bilgiye göre, "Balıkçılık Parkı" kamusal bir tesis olduğundan parka giriş ücretsiz. Park daha önceki yıllarda hükümetten sübvansiyon alırken, parkın yönetici kadrosu birkaç sene önce yeni bir gelişim yolu keşfetti.

Park yönetimi, çiçek sergisi, otopark ve bazı eğlence programları ile gelir elde etmeye başladı. Parkta Haziran ayına kadar toplam 4 milyon 900 binden fazla ziyaretçi ağırlandı ve 6 milyon yuandan fazla gelir elde edildi.

Park, ekonomik bakımdan gittikçe bağımsız hale gelirken, aynı zamanda ekolojik çevrenin korunmasına da öncelik veriliyor.

Geniş bir sulak bölgeye çevre koruma amacıyla yapılan park, balıkçılık gibi aktivitelerin de gelişmesine olanak sağlıyor.

Kunming'deki Dianchi Gölü'nün doğusunda bulunan "Balıkçılık Parkı"nın ekolojik inşada kaydettiği başarılar, bölgedeki kirli suların arındırılmasına da büyük katkıda bulunuyor.