info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

Çin Avrasya Fuarı 30 Ağustos ta Başlayacak


26.06.2018 cri türk

6. Çin-Avrasya Fuarı, 30 Ağustos-1 Eylül günlerinde Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'de düzenlenecek.

Xinjiang Uluslararası Konferans ve Sergi Merkezi'nde yapılacak fuarın teması "Kuşak ve Yol, ortak istişare, ortak çaba ve ortak paylaşım" olarak belirlendi.

Fuar sırasında, Çin-Avrasya Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Forumu, Kuşak ve Yol Finans Forumu, Kuşak ve Yol Tekstil ve Konfeksiyon Forumu, Kuşak ve Yol Uluslararası Lojistik İşbirliği Forumu, Kuşak ve Yol Sanayi ve Ticari Forumu ve Kuşak ve Yol Üretim ve Yapılandırma Birliği Günü gibi bir dizi etkinlik de gerçekleştirilecek.

Söz konusu etkinlik ve buluşmalar ile İpek Yolu Ekonomik Kuşağı güzergâhında yer alan ülkelerin siyaset, ekonomi, ticaret, tarım, teknoloji, finans ve kültür alanlarındaki işbirliğinin pekiştirilmesi hedefleniyor.

6. Çin-Avrasya Fuarı, yatırım işbirliği sergi alanı, yabancı ülkeler ile Hong Kong, Taiwan ve Makao sergi alanı, ticari mallar sergi alanı ve yoksullukla mücadele sergi alanı olmak üzere dört bölümden oluşacak. Toplam fuar alanının ise 70 bin metrekare olacağı açıklandı.

Ticari malların sergileneceği alanda tekstil, tarımsal ürünler, tıbbi donanımlar, ileri teknoloji ürünleri ve mühendislik araçları gibi farklı alanlardaki birçok ürün yer alacak.

Art arda beş kez başarıyla düzenlenen Çin-Avrasya Fuarı'na bugüne kadar 103 ülke ve uluslararası örgütten katılım gerçekleştirildi.

Şu ana kadar fuara katılan iş adamlarının sayısı 103 bine ulaşırken, toplam ziyaretçi sayısı ise 2 milyon 10 bini geçti.