info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

Wang Yang Turizmde kaliteli gelişmeye önem verilecek


2018-02-01 09:38:41  cri

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi ve Çin Başbakan Yardımcısı Wang Yang, dün Beijing'de ulusal turizm toplantısını yönetti.

Wang Yang toplantıda yaptığı konuşmada, önümüzdeki günlerde ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nde alınan kararlar ve Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesi rehberliğinde turizmde kaliteli gelişmenin yoğunlaştırılacağını, böylece turizmin milli ekonomide stratejik bir dayanak noktası olarak etkin şekilde hayata geçirileceğini kaydetti.

Wang Yang konuşmasında, 2017 yılında Çin vatandaşlarının turistik gezi ortalamasının 3,7'yi bulduğunu ve Çin'in yurtdışına gezi yapan nüfus açısından dünya birinciliğini koruduğunu belirtti. Turizmin milli ekonomi ve istihdama yaptığı katkı payının yüzde 10'u aştığına dikkat çeken Wang Yang, turizmin milli ekonomideki stratejik rolünün daha da pekiştirildiğini söyledi.

Wang Yang, önümüzdeki günlerde turizmde inovasyona dayalı gelişmeye öncelik verileceğini ifade ederek, gelişme koordinasyonunun sağlamlaştırılması, umumi tuvalet devriminin hızlandırılması, turizm piyasasının daha sağlıklı hale getirilmesi ve küresel turizm işbirliğinin yoğunlaştırılması gerektiğini sözlerine ekledi.