info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

ÇİN'İN DIŞ TEMSİLCİLİKLERİ ULUSAL BAYRAM'I RESEPSİYONLA KUTLADI


Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 74. yıldönümü, farklı ülkelerdeki büyükelçilik ve konsolosluklarda kutlandı.

Çin’in Honduras Büyükelçisi Yu Bo, Ulusal Bayram resepsiyonunda yaptığı konuşmada büyükelçi adına iki ülkenin liderlerinin vardıkları önemli anlaşmaları yerine getirerek iki tarafın Kuşak ve Yol inşasını kaliteli bir şekilde ortaklaşa sürdürmesi ve insanlığın kader birliğinin tesis edilmesini hızlandırmak için çaba göstereceğini dile getirdi.

Honduras Dışişleri Bakanı Eduardo Reina, Honduras halkı ve Devlet Başkanı Xiomara Castro adına Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’a ve kardeş Çin halkına selamlarını sunduğunu ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 74. yıldönümünü kutladığını söyledi. Reina, ikili ilişkilerin derinleştirilerek her iki ülkenin halklarına yarar getirilmesini beklediğine dikkat çekti.

Çin’in Kıbrıs Büyükelçisi Liu Yantao, Ulusal Bayram için yapılan resepsiyonda Kıbrıs ile ikili stratejik ortaklık ilişkisini daha ileriye götürmeye hazır olduklarına işaret etti.

Bunun yanı sıra Çin’in Singapur, Uruguay, Güney Kore ve Kosta Rika Büyükelçiliklerinde de benzer resepsiyonlar düzenlendi.