info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

ÇİN-ASEAN E-TİCARET FORUMU NANNİNG KENTİNDE DÜZENLENECEK


Çin'in güneyindeki Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi'nin merkezi olan Nanning kentinde, 20. Çin-ASEAN Fuarı kapsamında Çin-Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) E-Ticaret Forumu düzenlenecek.

Forumun ana teması, "Dijital Çağın Fırsatlarını Yakalayarak İpek Yolu'nun E-Ticaret Geleceğini Birlikte Oluşturalım" olarak belirlendi.

Forumda, Çin ve ASEAN ülkelerinin liderleri, ticaret odası temsilcileri, e-ticaret sektörünün önde gelen uzmanları ve iş dünyasının liderleri bir araya gelecek. Etkinlikte, Çin ve ASEAN arasında dijital ekonomik kalkınmanın yeni fırsatları, küresel ekonomik ve ticari işbirliği için yeni modeller ve İpek Yolu'nun e-ticaretteki kaliteli gelişimi ele alınacak.

Forum sırasında, Çin-ASEAN e-ticaret işbirliği ve gelişme endeksleri gibi sektörel araştırma sonuçları açıklanacak. Ayrıca, önemli e-ticaret anlaşmaları imzalanacak ve ASEAN ülkelerine özgü ürünlerin tanıtıldığı çevrim içi satış festivalleri gibi etkinlikler düzenlenecek.

20. Çin-ASEAN Fuarı'nın bir parçası olarak, 9 yıldır başarıyla düzenlenen Çin-ASEAN E-Ticaret Forumu, Çin ile ASEAN arasında önemli bir e-ticaret iş birliği platformu oldu.