info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

Xi'den 2023 Zhongguancun Forumu'na tebrik mesajı


Xi mesajında, “Bilim ve teknoloji devrimi ve endüstri alanındaki değişimlerin derinlemesine ilerlediği bu günlerde, insanlık ortak kalkınma sorununu çözmek için uluslararası işbirliği ve açık paylaşıma her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Çin, karşılıklı yarar ve kazan-kazan anlayışına dayalı açıklık ilkesine bağlı kalarak, tüm ülkelerle el ele verip  bilimsel ve teknolojik inovasyonu ilerletmek, bilim ve teknolojinin tüm ülkelerin halklarına daha fazla fayda sağlamasını hızlandırmak için çaba göstermeye hazır.” ifadelerini kullandı.

Xi, eğitim, bilim ve teknolojiyle kalifiye personel konularındaki avantajların tam anlamıyla kullanılarak, bilimsel ve teknolojik inovasyonun koordineli bir şekilde ilerletilmesiyle Zhongguancun'un reform ve deney konularındaki liderliğinin desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.  

2023 Zhongguancun Forumu, 25-30 Mayıs tarihleri arasında Beijing'de düzenlenmektedir. Zhongguancun, Beijing'de bulunan ve genellikle "Çin'in Silikon Vadisi" olarak anılan bir bölgedir.