info@turkcindostlukvakfi.org.tr

+90 312 446 58 15

Kara Kartallar dan Çin e kutlama


2018-09-30 19:38:44  cri

Çin Halk Cumhuriyeti'nin 69. kuruluş yıldönümü nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, İstanbul Başkonsolosu Cui Wei ve İzmir Başkonsolosu Liu Zengxian, siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman'ın davetlisi olarak Beşiktaş'ın ligde Kayserispor ile oynadığı karşılaşmayı Vodafone Park'ta izledi.

Beşiktaş kulübünün Çin ulusal bayramı nedeniyle kendisini yeniden stadyuma davet etmesinden dolayı kulübe teşekkür eden Çinli Büyükelçi Yu Hongyang, bu davetin Beşiktaş'ın Çin halkına yönelik dostluğu yansıttığını söyledi.

Yu, Beşiktaş kulübünün Çin ile Türkiye arasında futbol alanındaki iletişimi ilerletmede önemli rol oynadığını vurguladı.

Kulüp başkanı Fikret Orman ve kulüpten ilgili heyetlerin defalarca Çin'i ziyaret ettiğine işaret eden Yu, Çin Büyükelçiliği ve başkonsolosluklarının, Beşiktaş kulübü ile Çin futbol çevresi arasındaki iletişimin güçlendirilmesi için köprü rolü oynamaya hazır olduğunu ifade etti.

Fikret Orman ise, Çin ile Türkiye arasında derin dostluk bulunduğunu hatırlatarak, kulübün gelecekte Çin'i tekrar ziyaret ederek çeşitli alanlarda işbirliğini ilerletmeyi planladığını dile getirdi.

Karşılaşma öncesinde stadyumdaki reklam panolarında Türkçe, Çince ve İngilizce olarak "Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 69. yıldönümü kutlu olsun" mesajı yer aldı.